islamoğlu otomotiv

1990'dan beri gururla hizmetinizdeyiz...

BİZ KİMİZ?

                Onun hikâyesi, arkasında hüzün dolu bir geçmiş barındıran; çocukluk çağlarında gelecekle ilgili hayal kurabilmenin ya da hayallerinin peşinden gidebilmenin söz konusu olamadığı zamanlarda başlayıp bugüne ulaşan çok özel bir başarı yolculuğu. Bu yolculuktaki güzergâhları, tüm durakları;  geçilen yolun tamamını hayat tecrübesine ilmek ilmek işleyen, alın terinin sıcaklığını halen hisseden firma sahibi Harun İslamoğlu’nun yaşamı:

            Çocuklarına çok düşkün olan rahmetli Hamdi baba, sağ-sol çekişmeleri olarak kendini gösteren siyasi ve toplumsal karışıklık döneminin yarattığı endişe ve korumacı tavırla üç oğlunun da zanaatkâr olmasına karar verir. İlkokulu bitiren, henüz kendi kararlarını veremeyecek kadar küçük ortanca oğlu Harun İslamoğlu’nu, o dönemlerde sanayi işlerinin yoğunlaştığı Engindere Mahallesi’nde  “otomobil kaportacısı çırağı”; abisi ve kardeşini de “otomobil boyacısı çırağı” olarak ustalarının himayesine teslim ederek  meslek hayatlarına ilk adımlarını atmalarını sağlar.

            Yıllar içinde, kendi iş kollarında dönemin duayenleri olan Hamza Uzun, Yaşar Usta ve Servet Hut ile çalışarak mesleki birikiminin değerine değer katan Harun İslamoğlu, onu ustalık kıdemine yaklaştıran tüm bu tecrübelerden maksimum yarar sağlamaya çalışır.  Artık ustalık mertebesine ulaşan Harun Usta, askerlikten döndükten sonra 20 yaşındayken kardeşleriyle birlikte 75 m2’lik ilk dükkânını açar. Yeni iş yerinde gençliğin verdiği dinamizm, taze heyecan ve enerjiyle piyasada kısa zamanda itibar ve güven kazanan bu küçük işletmenin böylece büyüme yolunda temelleri atılmış olur.

 Hikâye, eklenen başarılarla güzel giden düzeninde akıyorken kader, sarsıcı ve dayanılmaz bir acı yaşatır: Vatani görevini yaparken Muş ilimizin Şenyayla bölgesinde bölücü terör örgütü ile girilen silahlı çatışmada en küçük kardeş Piyade Komando Er Ali İslamoğlu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şehit olur; aileyi, ilimizi, ülkemizi büyük bir yasa boğar. 

Devam eden hayat yolunda, her geçen gün büyüyen ve vizyonunu geliştiren firma iş yerini 75 m2’den 500 m2’ye çıkarır. Görünür kısımda, artan iş kapasitesine rağmen nitelikli ve kaliteli hizmet vererek zanaatını sergileyen, emeğini sunan Harun Usta;  ayrıca görünmeyen kısımda da firmayı ileriye taşımak, geliştirmek için gerekli çalışmaları ve planlamayı yapmayı ihmal etmez. Varlıklarını şahıs şirketleri olarak sürdüren kaporta işkolunda Harun İslamoğlu ve boya işlerinde İbrahim İslamoğlu Rize bölgesinde kendi alanlarında farklarını ön plana çıkarmış ve kaliteli hizmetleri ile tanınan sima haline gelmişlerdir. Kardeşlerin güçlü birlikteliği neticesinde 2016 yılında limited şirket unvanı alarak firma faaliyetlerini, ilimizin Gündoğdu mevkisinde, satın alınan 1.200 m2’lik arsa üzerindeki 2.500 m2’lik açık/kapalı alanda, bugünkü özel servis binasında sürdürmeye devam etmektedir.

Zamanla, iştigal konusunda sektörde öncelik sahibi olarak kabul gören; bilinir, aranır; sadece ilimizde değil, ilçelerde hatta çevre il ve ilçelerce de tercih edilir hale gelen İslamoğlu Otomotiv günümüzde alanında lider olma yolunda ilerlemektedir. 

            1999 yılında Gülçin İslamoğlu ile dünya evine giren Harun İslamoğlu üç çocuk babasıdır. ”Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözünde de söylendiği gibi Harun İslamoğlu’nun da evlendikleri günden bu yana her zaman destekçisi olan, omuzlarındaki yükü eşiyle paylaşan Gülçin İslamoğlu’nun da başarıda büyük bir katkısı vardır.

Tecrübesini modern teknolojilerle birleştirip nitelikli iş gücüne dönüştüren firmamız, geniş hizmet yelpazesi sayesinde tüm ekonomik kategorilerdeki araçların bakım, onarım, servis hizmetini vermekte; özellikle yüksek segment araçların servis hizmetlerini düşük maliyetli çözümler üreterek gerçekleştirmekte; böylece lüks araçların da kaliteli ve hesaplı servisten yararlanabileceğini kendine özgü vizyonu sayesinde göstermektedir.

Ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla farklılığının altını çizen İslamoğlu Otomotiv yaklaşık 30 kişilik güler yüzlü, titiz, alanında uzman ekibi ve profesyonel ekipmanı ile siz değerli müşterilerinin memnuniyetini önceleyen yaklaşımıyla sektörde güven veren yerini almıştır.

Başlangıcındaki insani, toplumsal değerleri gözeten tutumunu kurumsallaştıktan sonra da muhafaza eden; dürüst, ahlaki, düzgün iş anlayışını felsefe haline getirmiş olan İslamoğlu Otomotiv, yolculuğunun bir başarı hikayesi halini almasını etik ilkelere olan sadakatine borçludur.

 

DEĞERLERİMİZ

Müşterilerimiz

Müşterilerimizin verilen hizmet ve kaliteden memnun olmaları için çalışırız. Müşterilerimize karşı dürüst, çözüm odaklı ve saygılıyız. Müşterilerimizi partnerimiz olarak görür, onlarla beraberce büyümeyi hedefleriz. Onların ihtiyaç ve problemlerine proaktif bir yaklaşımla doğru ve hızlı çözümler üretmeye çalışırız.

Dürüstlük Anlayışımız

Şirket olarak her zaman kanunlara ve yasal düzenlemelere bağlıyız, ve bunlardan taviz vermeyiz.
Şirketimiz ve çalışan profesyoneller olarak vicdanlarımızın her zaman rahat olması çok önemlidir.

Ekip Çalışması

Tüm kademedeki çalışanlarımızla hep beraber aynı vizyona ulaşmak için çalışırız . Ekip içinde karşılıklı güven ve saygı çalışmalarımızın vazgeçilmez unsurudur.

Sürekli Gelişim ve Kalite

Kalitemizin sürekli artması ve bu konuda yapılan çalışmalar çok önemlidir
Sürekli yenilik, farklılık ve inovasyon peşinde koşarız.
Şirket verimliliğimiz ve performansımız için kendimizi geliştirmeye çabalarız.

Sosyal Sorumluluk

Topluma yararlı bir şirket olmaya özen gösteririz.
Çevre bilincini çalışanlara aşılamaya çalışırız.